Wybierając się na cmentarz można zrobić ładny stroik albo elegancką wiązankę. Jeżeli na grobie znajduje się wazon, to zwykle wybiera się tą druga opcję. Kwiaty mogą się wtedy ładnie trzymać przez kilka dni, dzięki temu że mają dostęp do wody.

Samodzielne przygotowanie pięknej kompozycji kwiatowej również wymaga nieco wysiłku oraz odpowiednich umiejętności. Jak układać bukiet na nagrobnego wazonu? Najpierw trzeba przygotować wszystkie niezbędne elementy kompozycji florystycznej. Jeśli ma się je pod ręką znacznie łatwiej jest zrobić ładną i trwała kompozycję. Następnie dobiera się kolejne kwiaty oraz dekoracje obracając kompozycję, bo dzięki temu zachowa okrągłą formę. Oczywiście jeśli nie ma się w tym wprawy, to początkowo można mieć pewne trudności, ale z czasem będzie coraz łatwiej. Najlepiej najpierw wziąć kilka kwiatów i dobrze je ustawić potem jakieś elementy dekoracji, znowu kwiaty i tak dalej. Na końcu można użyć  ozdobnych liści, które ułoży się dookoła bukietu.

Zrobienie wiązanki pogrzebowej czy dekoracji, którą zanosimy na grób, gdy idziemy go odwiedzić to bardzo dobry pomysł, bo dzięki temu że można ją dać do wazonu z wodą będzie prawdziwą ozdobą. Każda kompozycja florystyczna z żywych kwiatów przestaje dobrze wyglądać, gdy zwiędnie. Właśnie dlatego niektórzy zanoszą na groby sztuczne kwiaty. Natomiast bez wątpienia żywe są znacznie ładniejsze. Z jakich kwiatów robi się bukiety na cmentarz? Na pewno z róż, lilii, anturium i oczywiście z chryzantem. Jeśli chodzi natomiast o inne elementy, które dodaje się do kompozycji kwiatowych są to liście (na przykład eukaliptusa), gipsówka, amarantus, ozdobne trawy, gałązki jodły lub świerku, wstążki, kokardy oraz jeszcze inne rzeczy według własnego uznania. Samodzielne robienie bukietu na grób może być bardzo twórcze. Trzeba tylko zastanowić się jak ma wyglądać, kupić wszystkie potrzebne rzeczy i można przystąpić do układania. Jeśli jednak ktoś nie ma czasu ani zdolności, żeby wykonać ładną kompozycje kwiatową na cmentarz, może ją oczywiście po prostu kupić. Wybór jest duży, a można też złożyć indywidualne zamówienie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.